Dumpling Delight

Dumpling Delight is zeker niet de enige dumplingzaak in Gent. Zo is bijvoorbeeld Steamy Windows al enige tijd geen onbekende meer voor Captain Critic. Maar hoe meer dumplings hoe meer vreugd, en zo schuift de kapitein deze keer ook zijn voeten onder tafel bij Dumpling Delight in de Vlaanderenstraat.
 

Dumpling Delight heeft een groot terras maar ook binnen is er aardig wat plek. Captain Critic gaat van start met zijn vaste dosis Negroni, met daarbij een potje licht pikante kroepoek - een wettelijke verplichting in een Chinees restaurant, wat Dumpling Delight uiteindelijk toch wel degelijk is. Of er nu babi pangang op het menu staat of niet.
 

Als voorgerecht wontonsoep (een traditionele Chinese bouillonsoep) met vier wonton-dumplings, lente-uitjes en zeewier. Een smakelijk, zij het gloeiend heet soepje. Iets waar een koel glas rosé de ideale remedie tegen is.


Er staan ook bao buns en spring rolls op de kaart, maar de kapitein blijft volledig in de dumplingsfeer en gaat voor de jiaozi pork, de crystal prawn dumpling en als side de wakame seaweed salad.
 

De jiaozi met varkensgehakt, lente-ui, Chinese kool en sesamolie werden aan één kant kort gebakken in de pan en doen daarmee denken aan Japanse gyoza. On the side wat jonge groentescheutjes en een stukje verse gember. Een geslaagd gerechtje.
 

Ook op de smakelijke crystal prawn dumplings (de naam komt van het chewy, bijna doorzichtige deeg gemaakt van rijstbloem) met garnaal en Chinese bieslook is niets aan te merken, evenmin als op de wakame zeewiersalade met witte sesamzaadjes.
 

Als dessert nog een bordje banaanbeignets met vanille-ijs, slagroom, karamelsaus, een blaadje munt en zelfs wat hagelslag. Wat veel door elkaar, maar de beignets zijn wel - opnieuw - geslaagd.
 

Heeft u plots zin in een deegballetje met vulling dat gestoomd, gekookt dan wel gebakken werd? Dan is Dumpling Delight het adres waar u moet zijn. Wat zou u toch doen zonder Captain Critic? Bitter weinig waarschijnlijk.

 

Reacties

Populaire posts van deze blog

Pita Pantera

Keyaki

Konak

Commotie

Pastoor