Spice & Slice

Spice & Slice biedt al wie het wil de toch wel opmerkelijke combinatie van de Indiase en de Italiaanse keuken. De combo Indiaas en Thais, of Indiaas en Indonesisch is Captain Critic al wel ’s eerder tegengekomen. Maar de continent-overschrijdende mix van Indiaas en Italiaans? Neen, dat nog niet. Denk ervan wat u wil, maar zo weet u meteen wel waar de naam van de zaak vandaan komt. ‘Spice’ staat voor de (gekruide) Indiase keuken, ‘Slice’ voor de (slice of) pizza.


Voor wie zich al zorgen maakt: denk bij die ‘combinatie’ niet aan één of andere rare Indiaas-Italiaanse fusionkeuken waar niemand op zit te wachten. Neen, Spice & Slice houdt beide keukens mooi gescheiden. Naast samosa’s, tikka masala en biryani zal je dus ook gewoon een pizza margherita en pasta carbonara op de kaart aantreffen.


Captain Critic besluit zich enkel aan de Indiase keuken te houden. De meest verstandige keuze lijkt dat, gezien de uitbaters toch ook gewoon Indiërs lijken te zijn. De bestelling wordt mooi binnen de vooropgestelde termijn bij de kapitein afgeleverd, wat altijd een pluspunt is.
 
 

Als voorgerecht eerst samosa en pakora. Die laatste (gefrituurde hapjes op basis van een beslag van bloem en kikkererwten) laten zich absoluut smaken. Het potje looksaus on the side is dan weer typisch voor een takeaway-restaurant. De pakora zijn dus geslaagd, maar vooral de samosa zijn overheerlijk. Klassiek gevuld met een smakelijk mengsel van aardappel, ui en erwten is ook het deeg top: krokant vanbuiten en zacht vanbinnen zijn het van de beste samosa’s die Captain Critic al gegeten heeft.
 

Als hoofdgerecht butter chicken. Malse stukjes kipfilet in een rijkelijke en romige saus op basis van boter en tomaat. Daarbij een stevige portie basmatirijst en een uit de kluiten gewassen butter naanbrood. Opnieuw een geslaagd geheel.


Akkoord, het blijft raar om chicken vindaloo en een pizza quattro formaggi op één en dezelfde menukaart te zien staan. Maar wat maakt het eigenlijk uit, wanneer de Indiase gerechten oprecht lekker en authentiek zijn. Voor zijn pizza’s en pasta’s zal de kapitein wel nog steeds op zoek gaan naar echte Italianen. Dat dan weer wel. 
 
 

Reacties

Populaire posts van deze blog

Pita Pantera

Keyaki

Konak

Commotie

Pastoor